تعداد مطالب 1742

آزمون ورودی حوزه علمیه یزد فردا برگزار می شود

  • کد خبر : 14750
آزمون ورودی حوزه علمیه یزد فردا برگزار می شود
حوزه علمیه یزد/ حجت الاسلام سید عباس حسینی پور معاون آموزش حوزه علمیه استان یزد از برگزاری آزمون ورودی حوزه علمیه یزد در روز جمعه خبر داد.

حجت الاسلام سید عباس حسینی پور معاون آموزش و امور واحدهای آموزشی حوزه علمیه استان یزد در گفت‌وگو با خبرنگار واحد رسانه حوزه علمیه یزد از برگزاری آزمون ورودی حوزه در روز جمعه خبر داد.

وی افزود: فرایند پذیرش حوزه های علمیه متشکل از آزمون ورودی، مصاحبه و حضور در دوره میثاق طلبگی و اختبار و ثبیت است.

معاون آموزش حوزه یزد در ادامه گفت: فرایند مصاحبه ورودی های سال جدید در بیشتر مدارس استان انجام شده و در روز جمعه همزمان با سراسر کشور آزمون ورودی حوزه علمیه استان یزد نیز در مسجد روضه محمدیه(حظیره) برگزار می شود و کسانیکه از مجموع مصاحبه و آزمون کتبی حد نصاب لازم را کسب کنند جهت شرکت در دوره میثاق طلبگی و اختبار و تثبیت دعوت شده و پس از این دوره و جمع بندی ها داوطلبانی که بالاترین امتیاز را کسب کنند به عنوان طلبه پذیرش شده و کد تحصیلی حوزوی برای آنان صادر می شود.

حجت الاسلام حسینی پور در پایان گفت: بر اساس آمارهای موجود در سامانه پذیرش امسال نیز مانند سال های گذشته اقبال نوجوانان و جوانان انقلابی و متدین برای ورود به حوزه های علمیه به ویژه حوزه علمیه استان یزد بسیار خوب بلکه بیشتر از چند سال گذشته بوده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://heyazd.ir/?p=14750

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.