تعداد مطالب 1742

شهید حمیدرضا الداغی حجتی است برای همه ما

  • کد خبر : 13173
شهید حمیدرضا الداغی حجتی است برای همه ما
واحد رسانه/ مدیر حوزه علمیه استان یزد گفت: فداکاری شهید حمیدرضا الداغی مسلماً نمادی از غیرت و نیز نهی از منکر است و درسی به ما میدهد که باید جلوی منکر بایستیم اگرچه جان خود را از دست بدهیم؛ شهید الداغی حجتی است برای ما.

حجت الاسلام والمسلمین محمد شمس مدیر حوزه علمیه استان یزد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری حوزه از یزد به بررسی عواملی که منجر به حادثه شهادت شهید حمیدرضا الداغی(شهید غیرت) شد، پرداخت که آن را در ادامه می خوانید:

جنایت سبزوار ناشی از چه عواملی است؟

مهمترین عاملی که در این جریان بی بندباری و توجه به هوای نفس و شهوترانی است. همان طور که دشمنان اسلام می خواهند بحث شهوترانی را در جامعه ما گسترش بدهند و وقتی جامعه به سمت شهوترانی سوق پیدا کرد دین که عامل تعالی انسان است وارد حاشیه می شود و لذا از این طریق به دنبال از بین بردن دین هستند.

دشمنان اسلام با اتکا به فضای یله و رهای مجازی به دنبال سوق دادن جامعه به سمت بی بندوباری هستند که متأسفانه در ادامه این حربه دشمنان اسلام بی بند و باری و شهوت عامل بروز چنین جنایاتی می شود.

آیا قوانین موجود کشور از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت میکند؟

در بحث قوانین، با در نظر گرفتن مجموع قوانین کشور باید گفت که قوانین موجود یا نیاز به وضع قوانین مشکل اصلی نیست بلکه اجرای قوانین است که باید مورد اهتمام قرار گیرد. کسانی هم که چنین جنایتی را مرتکب شدند باید به اشد معاقبین دچار و مجازات شوند.

تأثیر اغتشاشات سال گذشته در وقوع جنایت سبزوار را تا چه میزان ارزیابی می کنید؟

منشأ این خشونت ها و بی بند و باری ها میرسد به اهداف امثال این اغتشاشات که تحریک جوانان ما از طریق فضای مجازی به دوری از ارزش های انسانی و اخلاقی و در نهایت ایستادگی در برابر دین مبین اسلام و امر به معروف و نهی از منکر که از آموزه های دین اسلام است؛ امر به معروف و نهی از منکر بی تفاوت نبودن به همنوعان خویش را به ما می آموزد.

عامل فداکاری شهید الداغی چه بود؟

فداکاری شهید حمیدرضا الداغی مسلماً نمادی از غیرت و نیز نهی از منکر است و درسی به ما میدهد که باید جلوی منکر بایستیم اگرچه جان خود را از دست بدهیم؛ شهید الداغی حجتی است برای ما.

پیرامون پخش تصاویر همسر شهید توسط یکی از عوامل معلوم الحال ضدانقلاب و از مجریان شبکه های معاند چه نظری دارید؟

دشمن برای استفاده خود گاهی دروغی را به کسی نسبت میدهد، گاهی فیلمی تقطیع می‌کند تا به کسی آسیب بزند و باید این مطلب را دانست که از دشمن چیز دیگری انتظار نمی رود.

اما آنچه مهم است این می باشد که بفهمیم دشمن کجاست و هرکجا که دشمن حضور داشت به سمت آن نرویم و در جایی که مخالف آن بود باید دانست که جبهه حق همانجاست.

دشمن هیچ وقت نخواسته است که ما پیشرفت کرده و یا به امنیت برسیم و همه توانش در این است که ما را به سمت آنچه که خودش می خواهد سوق دهد. ما باید دشمنانمان را شناخته و خلاف خواسته های آنان قدم برداریم.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://heyazd.ir/?p=13173

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.