تعداد مطالب 1648
4
نجباء

اپلیکیشن جامع شهدای روحانی و علمای استان یزد

  • کد خبر : 12566
اپلیکیشن جامع شهدای روحانی و علمای استان یزد

بسم الله الرحمن الرحیم   قال امیرالمؤمنین(ع) قال رَسول الله (ص): ‏‏اللهمَّ ارْحَمْ خُلَفائی (ثلاثَ مرّاتٍ) قیل: یا‏‎ ‎‏رسول الله ِ، و مَن خلفائک؟ قالَ: الّذینَ یَأتُونَ مِنْ بَعْدی، یَروُنَ حَدِیثی وَ سُنتّی فَیُعلِّمُونَها الْنّاسَ مِنْ‏‎ ‎‏بَعْدی. ‏  امیرالمؤمنین(ع) می فرماید که رسول الله (ص) فرمود: «خدایا، جانشینان مرا رحمت کن.» و‏‎ ‎‏این سخن را سه بار تکرار فرمود. […]

بسم الله الرحمن الرحیم

  قال امیرالمؤمنین(ع) قال رَسول الله (ص): ‏اللهمَّ ارْحَمْ خُلَفائی (ثلاثَ مرّاتٍ) قیل: یا‎ ‎رسول الله ِ، و مَن خلفائک؟ قالَ: الّذینَ یَأتُونَ مِنْ بَعْدی، یَروُنَ حَدِیثی وَ سُنتّی فَیُعلِّمُونَها الْنّاسَ مِنْ‎ ‎بَعْدی.

  امیرالمؤمنین(ع) می فرماید که رسول الله (ص) فرمود: «خدایا، جانشینان مرا رحمت کن.» و‏‎ ‎‏این سخن را سه بار تکرار فرمود. پرسیده شد که ای پیغمبر خدا، جانشینانت چه کسانی هستند.‏‎ ‎‏فرمود: «کسانی که بعد از من می آیند، حدیث و سنت مرا نقل می کنند، و آن را پس از من به مردم‏‎ ‎‏می آموزند».‏

الإمامُ الکاظمُ علیه السلام : إذا ماتَ المؤمنُ ثُلِمَ فی الإسلامِ ثُلمَهٌ لا یَسُدُّها شیءٌ ؛ لأنّ المؤمنینَ الفُقَهاءَ حُصونُ الإسلامِ کَحِصنِ سُورِ المَدینهِ لَها.
امام کاظم علیه السلام : هرگاه مؤمن بمیرد رخنه اى در اسلام پدید آید که هیچ چیز آن را نبندد؛ زیرا مؤمنانِ فقیه، دژهاى اسلامند همچنان که برج و باروى شهر موجب حفظ شهر است.

پس از پایان سلسله انبیاء و غیبت آخرین سلاله پاک ائمه معصومین (ع) از فقها و روحانیون به عنوان جانشینان این تبار پاک یاد می شود و با توجه به احادیث مختلف این طور برداشت می شود که نبی گرامی اسلام و ائمه اطهار فقهاء و معصومین را به جانشینی خود منصوب کرده اند.
براین اساس حوزه های علمیه پرورش دهنده و هدایت کننده روحانیون و علمای دین هستند که وظایف بسیار زیادی بر عهده دارند.
اقامه دین و عمل به اسلام در جامعه
حوزه علمیه علمیه نهادی تاریخی و ریشه دار است که از زمان پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (س) شکل گرفته و در طول تاریخ هزار و اندی ساله این نهاد عظیم همواره مهد و پایگاه علم، اخلاق و تربیت الهی و انسانی بوده است.
تراٍعلمی این نهاد که گنجینه معارف اهل بیت را در اختیار داشته هیچگاه دچار انقطاع تاریخی نشده و معارف اهل بیت نسل به نسل به آیندگان منتقل شده است و همواره با مجاهدت های علمی علمای اعلام این معارف بسط و توسعه یافته اند لذا تمامی تراث این نهاد اعم از فرهنگی، اجنماعی، علمی و … دارای سابقه دیرینه بوده و به تدریج و در گذر زمان رشد و ترقی یافته اند.
حوزه بالاترین جایگاه هدایت و به عبارت دیگر پایگاه رهایی و نجات بشر است.
نرم افزار موبایلی جامع شهدای روحانی و علمای استان یزد (نجباء)
این نرم افزار موبایلی برای استفاده علاقمندان به فرهنگ علما و شهداء تدوین و منتشر شده است که مشتمل بر زندگینامه، وصیت نامه، آثار، خدمات اجتماعی و اطلاعات چندرسانه ای موجود از شهدای روحانی و علمای استان یزد می باشد.
از قابلیت های این نرم افزار امکان ارتباط شبانه روزی برای ارسال اطلاعات پیرامون شهدا و علمای استان یزد جهت درج در آن می باشد.
امید است که این نرم افزار موبایلی مورد رضایت استفاده کنندگان قرار گیرد.
مدیریت حوزه علمیه استان یزد
اسفند ١۴٠١
لینک کوتاه : https://heyazd.ir/?p=12566
  • ارسال توسط :
  • منبع : واحد رسانه و فضای مجازی
  • 102 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای اپلیکیشن جامع شهدای روحانی و علمای استان یزد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.