تعداد مطالب 1742

بیانیه هزارو ۱۳۸ نفر از اساتید و پژوهشگران حوزه علمیه قم درباره حوادث اخیر

  • کد خبر : 11893
بیانیه هزارو ۱۳۸ نفر از اساتید و پژوهشگران حوزه علمیه قم درباره حوادث اخیر
واحد رسانه/ یکهزار و صد و سی و هشت هزار نفر از اساتید و پژوهشگران حوزه علمیه قم در حمایت و بیعت با مقام معظم رهبری، محکومیت اغتشاشات اخیر و تقاضای برخورد سریع و قاطعانه با اخلال‌گران امنیت ملت ایران توسط قوه قضائیه بیانیه ای صادر کرده و تاکید نمودند در چنین شرائطی سکوت در برابر توطئه‌های دشمن و کجرویهای غافلان به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

یکهزار و ۱۳۸نفر از اساتید و پژوهشگران حوزه علمیه قم در بیانیه‌ای حوادث اخیر در کشور را محکوم کرده و تاکید نمودند در چنین شرائطی سکوت در برابر توطئه‌های دشمن و کجرویهای غافلان به هیچ وجه پذیرفتنی نیست که متن آن به این شرح است:

بسمه تعالی

یریدون لیطفئوا نور الله بأفواههم و الله متمّ نوره و لو کره الکافرون (صف/۱۸)

انقلاب اسلامی که به فرموده امام خمینی(ره) با انگیزه الهی و مقصد عالی حکومت اسلامی پدید آمده به مثابه مشعل نوری در دنیای مادی و از خود بیگانه معاصر است. در کشور ما استبداد مدرن که با خشونت و اختناقی کم نظیر مسلط شده بود و به سرسپردگی برای سرمایه داری غربی و استکبار جهانی افتخار می‌کرد، هرگونه اراده دین خواهی و آزادی و استقلال طلبی را با سبعیت هر چه تمامتر سرکوب می‌کرد و در همان حال تلاش بی وقفه‌ای را برای تسلط فرهنگ منحط و مادی غرب بر ذهن و عمل جامعه ایرانی به‌کار می‌گرفت. این حکومت خودکامه کوشید تا زنان ایرانی را به نام پیشرفت و ترقی از اصالت خود دور و مراکز علمی را به نهادهایی وابسته و پیرو نظریه‌های دستوری غرب تبدیل کند. وقوع انقلاب اسلامی به رهبری شخصیت کم نظیر تاریخ معاصر حضرت امام خمینی(ره) و پایمردی ملت غیور و مقاوم ایران افق تازه‌ای را در برابر کشور ما و بشریت گشود. این انقلاب در مدت چهل و اندی سال توانست در برابر طوفان دشمنی‌ها و کینه توزیهای سرمایه داری سلطه جو و صهیونیسم نژاد پرست مقاومت کند و سربلندی و اقتداری را به دست آورد که مایه امید مظلومان و مستضعفان منطقه و جهان باشد. دانشگاه ما امروز به نهادی پر ثمر تبدیل شده و آثار علمی آن به گواه آمارهای جهانی از جایگاهی درخشان در کاروان تولید علم جهان بر خوردار گشته است. زنان فرهیخته کشور ما در تمامی عرصه‌های علمی تا عالیترین مدارج پیش رفته‌اند و الگویی جدید از زن مسلمان و تمدن ساز را ارائه کرده‌اند.

طبیعی است که دشمنان این ملت چنین وضعیتی را بر نتابند. دشمن ملت، ایران قوی را تحمل نمی‌کند. بی جهت نیست که استکبار سلطه گر به سرکردگی آمریکا از همان آغاز انقلاب اسلامی تا امروز در کار توطئه علیه جمهوری اسلامی بوده است. و از هر گونه آتش افروزی علیه ایران قوی فروگذار نکرده است و اکنون نیز وارد یک جنگ ترکیبی خشونت بار بر علیه ایران اسلامی شده است، بر افروختن آتش آشوب اخیر توسط عوامل و فریب خوردگان آنان گونه‌ای آشکار از این دشمنی را نشان می‌دهد. رئیس جمهور آمریکا آشکارا و مداخله جویانه وعده آزادسازی ایران را می‌دهد. و از کسانی پشتیبانی می کند که با رفتارهای خشونت بار و غیر انسانی خود همچون به رگبار بستن مردم کوچه و بازار ، آتش زدن مساجد و قرآنها ، کشیدن چادر از سر زنان با حجاب ، به شهادت رساندن طلبه بی گناه و حافظان امنیت و بی حرمتی به ساحت علم و دانشگاه چهره حقیقی خود را آشکار کرده اند.

در چنین شرائطی سکوت در برابر توطئه‌های دشمن و کجرویهای غافلان به هیچ وجه پذیرفتنی نیست. با کمال تأسف شاهد هستیم که برخی اشخاص و جریانهای داخلی با بی مسئولیتی تمام از روزهای نخست این ماجرا تا کنون همسو با آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه از طریق بستر سازی و برانگیختن احساسات و بیانیه‌ها و اطلاعیه‌های تحریک آمیز در کنار دشمنان نشان دار بیرونی و به عنوان عوامل داخلی آنها بر ‌آتش این فتنه دمیده‌اند .

استادان و پژوهشگران حوزه علمیه ضمن عرض تسلیت به پیشگاه امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای مدظله العالی و خانواده‌های شهدا و ایثارگران و همه کسانی که در این حوادث آسیب دیده‌اند و با اعلام حمایت خود از نظام مقدس اسلامی و حافظان امنیت ملت و تجدید عهد با رهبر عزیز، از مسئولان امور تقاضا می کنند ضمن تلاش برای خدمت هر چه بیشتر به ملت و کاستن از مشکلات آنان و برنامه ریزی جدی برای آگاه سازی جماعت اندکی که فریب دستگاه تبلیغاتی فتنه انگیز دشمن را خورده‌اند، قاطعانه در برابر این فتنه جدید دشمن و عوامل آن که امنیت و انسجام ملی ما را هدف گرفته است بایستند و بدانند که ملت انقلابی اجازه نخواهد داد که خون بهای صدها هزار شهید والامقام آن بازیچه دست دشمن کینه توز خارجی و عناصر آلوده آن در داخل شود. به ویژه از دستگاه قضایی انتظار می رود که با تمامی کسانی که با گفتار و رفتار خود بر این آتش دمیده‌اند، با قاطعیت و بدون اغماض و مماشات برخورد کند.

امروز که دشمنان در پی تکه تکه کردن ایران و ایرانی هستند از همه اشخاص و نهادهای فکری و فرهنگی که دل در گرو اسلام و ایران دارند انتظار می رود که بیش از پیش به وظیفه خود در جهاد تبیین و روشنگری نسبت به نتایج شوم و ضد فرهنگی این گونه حرکتهای دشمن عمل کنند و از ملت عزیز انتظار می‌رود که براساس توصیه حکیمانه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و همانند گذشته پشتیبان اصل مترقی ولایت فقیه باشند تا آسیبی به این کشور و نظام وارد نشود و از شر توطئه دشمنان در امان بماند.

بی شک ملت بزرگ و مقاوم ایران اسلامی از این آزمون هم سرافراز بیرون خواهد آمد و سرافکندگی و روسیاهی برای دشمنان ملت باقی خواهد ماند.

والسلام علی من اتبع الهدی

لینک کوتاه : https://heyazd.ir/?p=11893
  • نویسنده : واحد رسانه و فضای مجازی
  • ارسال توسط :
  • منبع : خبرگزاری رسمی حوزه
  • 181 بازدید

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.