تعداد مطالب 1742

حوزه علمیه یزد آماده مناظره با مدعیان عرفان های کاذب

  • کد خبر : 10943
حوزه علمیه یزد آماده مناظره با مدعیان عرفان های کاذب
واحد رسانه/ مدیر حوزه علمیه استان یزد با اشاره به دستگیری باند موسوم به "عرفان حلقه"، اعلام کرد: حوزه علمیه یزد برای مبارزه علمی با عرفان های نوظهور با تمام قوای خود در این میدان حاضر و آماده پاسخ به شبهات مردم و مناظره با مدعیان عرفان های دروغین است.

حجت الاسلام والمسلمین محمد شمس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه در یزد با اشاره به دستگیری باند موسوم به “عرفان حلقه” در یزد، اظهار کرد: عرفان های کاذب پرتگاهی هستند که چیزی جز آثار جبران ناپذیر برای فریب خوردگان ندارند.

مدیر حوزه علمیه استان یزد تصریح کرد: رسیدن به خدا و کمالات در این عرفان های دروغین علیرغم پافشاری به آن هیچ جایگاهی ندارد.

وی با بیان اینکه یکی از وجوه مشترک عرفانهای کاذب، نفی شریعت است عنوان کرد: از ویژگی مشترک این عرفانهای جعلی که به نوعی تلاش می کنند خود را جامع و برتر از دین نشان دهند، استاد محوری است که در واقع یک نفر حرف اول و آخر را می زند و حتی اگر رفتارهای او سرشار از تناقض های بیّن هم باشد، باز هم باید همه به او ایمان داشته باشند و نسخه های اورا بدون چون و چرا انجام دهند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس ادامه داد: از ویژگی های مشترک عرفان های کاذب نوظهور، رازآلود سخن گفتن، به کارگرفتن اصطلاحات نامأنوس و مبهم، ترویج اباحه گری و به ویژه دامن زدن به مسائل جنسی نیز از مشترکات این عرفان های جعلی است.

مدیر حوزه علمیه استان یزد در پاسخ به سؤال «ادعای عرفان حلقه چیست؟ تشریح کرد: فرقه جعلی حلقه، ادعای فرادرمانی داشته و معتقدند با فرا درمانی می توانند افراد بیمار را شفا دهند و به فرض صحت درمان جسم انسان، دال بر حقانیت فرقه نیست.

وی افزود: یک مرتاض هم ممکن است دارای توان انجام برخی کارهای ظاهراً عجیب باشد، ولی اهل حق نیست. حقانیت یک مکتب در اندیشه های تعالی بخش و مبتنی بر حقیقت وجودی انسان است نه یک سری کارهایی که نتیجه آنها به اصلاح جسم انسان منتهی میشود.

حجت الاسلام والمسلمین شمس تاکید کرد: اگر مبانی دینی ما و فرزندانمان محکم نباشد و ارگانهای فرهنگی نسبت به این مهم قدم های خود را محکم نکنند، این سودجویان کذاب با استفاده از ابزارهای رسانه ای و غیر آن، تورهای شکار خود را که پهن کرده و قربانی می گیرند.

مدیر حوزه علمیه استان یزد در پایان گفت: از برنامه ها و دغدغه های حوزه علمیه یزد، مبارزه علمی با عرفان های نوظهور بوده و با تمام قوای خود در این میدان حاضر و آماده پاسخ به شبهات مردم عزیز و نیز مناظره با مدعیان عرفان های دروغین می باشد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://heyazd.ir/?p=10943

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.