تعداد مطالب 1742

دومین نشست هم‌اندیشی مسئولین حوزه علمیه یزد و دیگر نهادهای حوزوی استان + عکس

  • کد خبر : 15205
دومین نشست هم‌اندیشی مسئولین حوزه علمیه یزد و دیگر نهادهای حوزوی استان + عکس
حوزه علمیه یزد/ مدیریت حوزه علمیه استان یزد دومین نشست هم اندیشی و بررسی فعالیت های حوزه علمیه یزد را با دعوت از مسئولین دیگر نهادهای حوزوی برگزار کرد.

به گزارش واحد رسانه و فضای مجازی حوزه علمیه استان یزد، صبح امروز یکشنبه ٢٢ مردادماه دومین نشست هم‌اندیشی مسئولین حوزه علمیه استان یزد با دیگر نهادهای حوزوی استان هول محوریت فعالیت های معاونت تبلیغ حوزه علمیه یزد اینبار در مکان جمعیت هلال احمر استان یزد برگزار شد.

حجت الاسلام حسینی پور معاونت تبلیغ حوزه علمیه یزد ضمن اشاره به مجموعه فعالیت های تبلیغی حوزه در سطح استان اعم از اعزام مبلغین به مساجد، مدارس و ارگان های مختلف، عنوان کرد: اهمیت تبلیغ دین مبین اسلام به گونه ایست که باید همه مسئولین این مهم را گرامی داشته و تا آنجایی که برایشان مقدور است در این راستا گام بردارند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با طلاب، فضلا و مبلغین که تبلیغ دین و اهداف دینی را مهم‌ترین وظیفه حوزه‌ها خواندند، گفت: معاونت تبلیغ همه توان خود را برای تحقق این وظیفه اصلی حوزه های علمیه گذاشته است و امروز در سطح استان شاهد حضور فعال مبلغین در بسترهای مختلف میباشیم.

حجت الاسلام حسینی پور گفت: اگر چه در بحث اطلاع رسانی فعالیت‌های گسترده تبلیغی حوزه علمیه باید دقت بیشتری انجام شود و کاستی های اطلاع رسانی این وظیفه مهم قطعا رفع میگردد، اما شاهدیم که دشمنان ایران اسلامی به فعالیت های مؤثر تبلیغی مانند طرح مدارس امین آگاه و همه هم غم خود را گذاشته اند تا در خیال خام خود به این بازوی توانمند خدشه وارد کنند.

معاون تبلیغ حوزه یزد تشریح کرد: مبلغان مدارس امین در کنار معلمین، و مسئولین مدارس به تبلیغ دین مبین اسلام، پاسخ به سؤالات جوانان، رفع شبهات آنان و نیز سوق دادن دانش آموزان به سمت رستگاری، تقوا و در نهایت تربیت جوانان مؤمن و انقلابی مشغولند.

وی ادامه داد: شاهدیم که شبکه های معاند طرح های موفق همچون مدارس امین را هدف میگیرند و این نشانه موفق بودن مبلغان امین است که البته هرچه در این راستا تلاش و همت گردد باز هم کم است.

در ادامه این نشست مسئولین نهادهای حوزوی یزد نقدها، سؤالات و پیشنهادات خود را در زمینه تبلیغ دین مطرح کردند.

گفتنی است که حوزه علمیه استان یزد در راستای پیشرفت حوزه به طور ماهانه هر بار در یکی از ادارت کلیه مسئولین نهادهای حوزوی استان را دعوت نموده و هر ماه یکی از معاونین حوزه علمیه استان یزد گزارش عملکرد خود را ارائه و نقدها، پیشنهادات و سؤالات مسئولین نهادهای حوزوی را پاسخ گفته و مورد مطالعه، بررسی و در صورت امکان اجرایی می نماید.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://heyazd.ir/?p=15205

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.