برگزاري جلسه شورای آموزش حوزه علميه استان يزد

معاون آموزش حوزه علمیه یزد با اشاره به برگزاری جلسه شورای آموزش استان، از بررسی درخواست‌های آموزشی برخی از مدارس استان در این جلسه خبر داد.

معاون آموزش حوزه علميه استان يزد در حاشیه جلسه شورای آموزش استان گفت: دستور کار این جلسه بررسی درخواست‌های برخی از مدارس استان و انتقال دو تن از طلاب استان‌های دیگر به استان یزد بود كه اين درخواست‌ها بررسي و اقدامات لازم در خصوص آن انجام شد.

حجت الاسلام حسینی پور با اشاره به درخواست‌هاي برخي از مدارس علميه استان اظهار داشت: مدرسه حجت‌بن‌الحسن(ع) شهرستان میبد کتاب های «نقد وهابیت» و «در جستجوی حقیقت» در نقد بابیت را برای دروس اقتضایی ۲ و ۳ خود در نظر گرفته بود که پس از بررسی این دو کتاب توسط اعضا، برای برگزاری کلاس توسط مدرسه مورد تصویب قرار گرفت و این دروس در نیمسال دوم سال جاری براي مدرسه مذكور در نظر گرفته شد.

دبیر شورای آموزش استان یزد درباره دستور کار دیگر جلسه گفت: مدرسه امام خمینی(ره) درخواست داشت حفظ جزء سی ام قرآن به همراه آشنا شدن با مفاهیم آن را به عنوان بدیل کتاب تذکار وحی جهت طلاب پایه دوم قرار دهد که پس از بررسی و بیان نظرات توسط موافقین و مخالفین، این طرح به تصویب اعضای شورای استان نرسید.

معاون آموزش استان یزد در پایان با اشاره به مصوبات این جلسه گفت: به دلیل بررسی های بیشتر و ارائه نظرات کارشناسی شده پیرامون دروس اقتضایی توسط اساتید، اعضای شورای آموزش مصوب کردند از این پس دروس اقتضایی قبل از اعلام به شورای استان در کارگروه های علمی مدارس مورد بررسی، کاوش و تصویب قرار گرفته و سپس با ارائه ادله متقن جهت تصویب نهایی به شورای استان ارسال شود.

دیدگاه ها بسته شده اند.