صدور مجوز برگزاری سطح ۴ به صورت رسمی برای حوزه علمیه استان یزد

حجت الاسلام حسینی پور ضمن تشکر از همه بزرگوارانی که در به سرانجام رسیدن این امر مهم معاونت آموزش را یاري نمودند، بیان کرد: جزئیات برگزاری این دروس متعاقبا به اطلاع علاقه‌مندان خواهد رسيد.

حجت الاسلام سیدعباس حسینی پور معاون آموزش حوزه علمیه استان یزد در مصاحبه با خبرگزاري حوزه از یزد؛ از راه‌اندازي رسمي سطح ۴ خارج حوزوي براي اين استان خبر داد.

حجت الاسلام حسینی پور اظهار داشت: از قدیم الایام همگان یزد را به عنوان درالعلم و درالعباده می‌شناسند و همواره این شهر مهد عالمان بزرگي همچون سیدمحمدکاظم طباطبایی یزدی صاحب عروه، آیت‌الله‌العظمی شیخ عبدالکریم حائری یزدی مؤسس حوزه علمیه قم، آیت الله العظمی محقق داماد، آیت الله محمد تقی بافقی، مرحوم شیخ غلامرضا فقیه خراسانی و دیگر عالمان و بزرگان بوده است.

وي افزود: هم اکنون نیز حوزه علمیه استان یزد، حوزه ای فعال و پویا بوده و بر اساس رتبه بندی‌های کشوری این حوزه جزء شش حوزه برتر کشور می‌باشد.

معاون آموزش حوزه علمیه استان یزد ادامه داد: از ابتدای بررسی دروس خارج شهرستان‌ها توسط شورای عالی حوزه‌های علمیه، معاونت آموزش استان یزد نیز صوت و تقریر دروس خارج تعدادی از اساتید را براي ارزیابی و بررسی، آماده و به شورای عالی حوزه های علمیه ارسال نمود.

وي خاطرنشان كرد: پس از پیگیری های فراوان مدیریت و معاونت آموزش استان، برخی از دروس خارج استان مورد تائید شورای عالی حوزه های علمیه قرار گرفت و مجوز برگزاری سطح ۴ به صورت رسمی برای حوزه علميه استان یزد توسط مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه کشور صادر گردید.

وي در ادامه بیان داشت: از این پس طلاب پس از اتمام سطح ۳ نیاز به هجرت به شهر مقدس قم نداشته و می توانند در شهر یزد به تحصیل خود ادامه دهند.

حجت الاسلام حسینی پور در پایان ضمن تقدیر و تشکر از مدیر استان، اساتید و همه بزرگوارانی که در به سرانجام رسیدن این امر مهم معاونت آموزش استان را یاری کردند، بیان کرد: جزئیات دروس خارج و زمان برگزاری این دروس متعاقبا به اطلاع علاقه مندان خواهد رسيد.

دیدگاه ها بسته شده اند.