همزمان با سراسر كشور؛
آزمون حفظ قرآن و نهج البلاغه حوزه علميه استان يزد برگزار شد

مسئول دفتر قرآن و عترت معاونت تهذيب حوزه علمیه استان یزد از برگزاری آزمون حفظ قرآن کریم و نهج‌البلاغه ویژه طلاب این استان خبر داد.

مسئول دفتر قرآن و عترت معاونت تهذيب حوزه علمیه استان یزد از برگزاری آزمون حفظ قرآن کریم و نهج‌البلاغه ویژه طلاب این استان خبر داد.

حجت‌الاسلام سیدمحمدکاظم میرجلیلی، مسئول دفتر قرآن و عترت معاونت تهذيب حوزه علمیه استان یزد با اشاره به مصوبه ۸۱ شورای عالی حوزه‌های علمیه مبنی بر ارج نهادن به تلاش طلاب حافظ قرآن و نهج‌البلاغه اظهار داشت: این آزمون همزمان با سراسر كشور در مسجد مدرسه علميه مصلي واقع در خيابان قيام برگزار گرديد.

وی ادامه داد: آزمون حفظ قرآن کریم و نهج‌البلاغه سالانه برای حافظان بالای ۱۰جزء قرآن کریم برگزار می‌شود.

میرجلیلی افزود: این آزمون دو بار در سال برگزار می‌شود و افرادی که نتوانسته‌اند در آزمون مهرماه شرکت کنند یا نمره قبولی را کسب نکرده‌اند در ماه آذر نیز در آزمون مجدد حفظ شرکت می‌کنند.

وي ضمن تأکید بر اجراي دقیق آیین‌نامه آزمون گفت: آزمون حفظ قرآن کریم و نهج‌البلاغه به صورت کتبی و شفاهی انجام می‌شود و کسانی که در آزمون کتبی نمره ۸۵ به بالا را کسب کنند لازم نیست در آزمون شفاهی که پس از آزمون کتبی برگزار می‌شود، شرکت کنند.

مسئول دفتر قرآن و عترت معاونت تهذيب حوزه علمیه استان یزد بیان کرد: به حافظانی که در آزمون نمره قبولی را کسب کنند امتیازات ویژه‌ای تعلق خواهد گرفت که انتقال به حوزه علمیه قم و امتیاز ویژه در رشته‌های تخصصی از آن جمله است.

میرجلیلی گفت: آزمون کتبی شامل ۱۰۰ سوال مفاهیمی و حفظ است و کسانی که نمره کمتر از ۸۵ كسب کنند لازم است در آزمون شفاهی شرکت کنند.

وي در پایان خاطرنشان كرد: نتایج آزمون سالانه حفظ قرآن و نهج البلاغه ۱۵ روز بعد از برگزاری منتشر خواهد شد.

دیدگاه ها بسته شده اند.