معاون امور طلاب و دانش‌آموختگان حوزه علمیه استان یزد خبر داد؛
حضور پررنگ حوزویان یزد در مراسم تشییع سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در استان کرمان

حجت‌الاسلام حسینی‌راد با اشاره به درخواست‌های متعدد از سوی طلاب و حوزویان یزد جهت حضور در مراسم تشییع و خاکسپاری این شهید والامقام از اخذ تصمیمات لازم در این خصوص خبر داد.

حجت‌الاسلام سيدمهدي حسيني‌راد معاون امور طلاب و دانش‌آموختگان حوزه علميه استان يزد اظهار داشت: از زمان اعلام شهادت سردار شهيد حاج قاسم سليماني، حوزويان يزد نيز همراه با ساير مردم مقاوم و شهیدپرور ایران اسلامی در سوگ فرو رفتند و با برپايي تجمع و مراسم گراميداشت ياد و خاطره اين شهيد سرافزار و ساير همرزمانش را گرامي داشتند.

وي افزود: با توجه مراسم تشييع و خاكسپاري اين شهيد والامقام كه فردا صبح در استان كرمان برگزار مي‌شود، درخواست‌هاي متعددي از سوي طلاب و حوزويان يزد جهت حضور در اين مراسم به معاونت امور طلاب وصول شده بود كه اين معاونت بر حسب وظيفه و جهت اداي ديني كوچك به اين شهيد بزرگوار، تمهيداتي در اين خصوص انديشيد.

حجت‌الاسلام حسيني‌راد افزود: در همين راستا، با هماهنگي‌هاي انجام شده تعداد ۴ دستگاه اتوبوس وظيفه انتقال حوزويان يزد به كرمان را جهت حضور در مراسم تشييع سردار شهيد بر عهده دارند.

وي خاطرنشان كرد: همچنين امور بيمه‌اي و اسكان اين عزيزان نيز پيش‌بيني شده و اقدامات لازم در خصوص آن به عمل آمده است.

معاون امور طلاب و دانش‌آموختگان حوزه علميه استان يزد افزود: جداي از اين، تعداد زيادي از طلاب و روحانيون يزد از طريق خودروهاي سواري شخصي و به صورت گروهي امروز عازم كرمان مي‌شوند تا فردا در مراسم تشييع و خاكسپاري حضور يابند، ضمن اينكه برخي از دوستان نيز امروز صبح در مراسم تشييع شهيدان مقاومت كه در تهران و با حضور رهبر معظم انقلاب برگزار شد حضور داشته‌اند.

حجت‌الاسلام حسيني‌راد در پايان ضمن تجليل از جايگاه والاي سپهبد شهيد حاج قاسم سليماني، آن شهيد را الگوي واقعي ولايتمداري و وطن‌دوستي دانست و اظهار اميدواري كرد: طبق فرمايش مقام عظماي ولايت، راه آن شهيد والامقام قوي‌تر و باصلابت‌تر از هميشه ادامه خواهد يافت.

دیدگاه ها بسته شده اند.